Partneři projektu

Mezinárodní dětský pěvecký festival pro sólisty ve věku 6–15 let
(pop, rock, jazz, folk, classical)

LOGO Bon Art Pops Orchestra

reklama našeho partnerareklama našeho partnera

Nela Duchačová

Nela se narodila 28.prosince 2005 v Praze. Již od útlého dětství velmi ráda zpívala. Jejího talentu si všimla paní učitelka zpěvu při ZŠ Andrea Jiskrová, ke které pak Nela od 8 let docházela na soukromé hodiny.

První veřejné vystoupení absolvovala Nela na celorepublikové soutěži Jarní petrklíč 2015, která se konala v Jesenici a kde získala 2.místo. Druhou větší zkušeností byla soutěž Oběžná dráha v Milevsku, kde se také umístila na 2. místě.

V roce 2016 jí pani učitelka přihlásila do mezinárodní soutěže Sanremo Junior CZ jejíž finále se každoročně koná v italském lázeňském městě a soutěžící z 25 zemí celého světa zde zpívají ve slavném divadle Ariston za doprovodu symfonického orchestru.

Z výběrových kol Sanremo Junior CZ se dostala až mezi desítku finalistů, která vystoupila za doprovodu Bon Art Pops Orchestra v pražském divadle Hybernia. Během finálového galavečera zazpívala píseň Let it go a odbornou porotou byla vybrána jako vítězka Sanremo Junior CZ. V květnu 2017 pak Nela odjela reprezentovat Českou republiku do již zmiňovaného italského Sanrema kde získala krásné 2.místo. Po návratu ze Sanrema začala navštěvovat soukromé hodiny zpěvu u Elišky Hrubé Toperczerové, hlasové poradkyně Kühnova dětského sboru.

Po vítězství v divadle Hybernia byla pozvána do redakce MF Dnes.

**V září 2017 si zazpívala jako host spolu se svou kamarádkou a pěveckou „ kolegyní“ Kristýnou Petrákovou na narozeninovém koncertě Leony Machálkové. **

V listopadu 2017 natáčela s Českou televizí pořad „Vánoční posezení u muziky, kde si zazpívala s cimbálovkou Jožky Šmukaře. Tento pořad byl pak vysílán na Štědrý den na programu ČT2.

V prosinci 2017 ji čekala další řada zajímavých událostí. Zazpívala si na koncertě Radima Schwaba, kam byla pozvána jako host spolu s Kateřinou Brožovou.

Společně s dalšími finalisty Sanremo Junior CZ, vystoupila na Staroměstském náměstí v rámci akce Frekvence 1, Rádio srdcem pro život dětem, kde se potkala s umělci jako je např. Kryštof, Marek Ztracený, Anna K. a další.

Dalším krásným zážitkem bylo vystoupení na vánočním koncertě Pod vánoční střechou na Žofíně, kde si zazpívala spolu s Kristýnou Petrákovou a dalšími umělci hned několik písniček.

Na pražském botelu Albatros zazpívala s kamarádem Filipem Antoniem na akci pro Fond ohrožených dětí. Panem Martinem Hyblerem, dirigentem Bon Art Pops Orchestra v pražském divadle Hybernia byla pozvána na dvoukoncert v Turnově, kde si zazpívala vánoční písně se sborem Musica Fortuna.

Během celého prosince vystupovala s rockovou kapelou Fantom v kostelech po Jižních Čechách.

Kromě výborných výsledků ve zpěvu se Nela od malička věnuje tenisu. Ráda lyžuje, bruslí a čte. V současné době studuje na Sunny Canadian International School.