Partneři projektu

Mezinárodní dětský pěvecký festival pro sólisty ve věku 6–15 let
(pop, rock, jazz, folk, classical)

LOGO Bon Art Pops Orchestra

reklama našeho partnerareklama našeho partnera

Kristýna Petráková

ČR v roce 2016 v Sanremu reprezentovala velmi talentovaná Kristýna Petráková.

Kristýna se narodila v roce 2004. Ve 4 letech byla vybrána do hudebně zaměřené třídy v mateřské škole, kde se začala věnovat zpěvu a hře na flétnu.

Od 6 let hraje na klavír a věnuje se sborovému i sólovému zpěvu. Dále navštěvuje Hudebně-dramatický obor v Základní umělecké škole, kde účinkovala v několika dětských muzikálech. Má zkušenosti jako moderátorka pořadů pro děti i dospělé. Absolvovala kurzy a stala se reportérkou Dětské televize. Pravidelně se účastní Letní herecké školy.

V roce 2014 vyhrála konkurz na zpívanou, hranou a taneční roli malé Kláry v muzikálu Mýdlový princ v pražském Divadle Broadway, kde stále účinkuje. V roce 2016 byla na základě konkurzu obsazena do nově připravovaného muzikálu, Alenka v kraji zázraků v Divadle Hybernia v Praze. V roce 2016 se Kristýna zúčastnila za Českou republiku soutěže Sanremo Junior, kde skvěle reprezentovala a získala speciální ocenění komise za svůj výkon.

Po své účasti v soutěži vystupovala na mnoha akcích. Byla pozvána jako host na podzimní turné Leony Machálkové, na koncert Jitky Zelenkové nebo vánoční turné Radima Schwaba. Zazpívala si na festivalu Soundtrack Poděbrady, doprovázela finalisty Sanrema Junior 2017 na jejich cestě do finále, během které se společně zúčastnili mnoha kurzů (zpěv, projev na pódiu, rétorika a další…). Poskytla několik rozhovorů, např. pro TV Relax, deník Metro nebo Frekvenci 1.

Pravidelně také vystupuje jako sólistka s orchestrem Karla Vlacha pod vedením p.dirigenta Dalibora Kaprase. Nadále se věnuje sólovému zpěvu pod vedením p. uč. Elišky Hrubé Toperczerové a dochází na hodiny tance pod vedením Leony Qaši Kvasnicové a Terezy Řehákové. Hraje na klavír.

V září 2017 byla pozvána jako host na narozeninový koncert Leony Machálkové, kde si zazpívala s letošní vítězkou Nelou Duchačovou, která se stala zároveň její novou kamarádkou.

Během podzimu 2017 se Kiki věnovala nahrávání dalších písniček na své připravované CD a přípravám na konkurz do nového muzikálu. V listopadu získala roli dospívající Fiony v připravovaném muzikálu Shrek. Společně s Nelou také prošly lekcí komunikace s médii pod vedením p. Janise Sidovského.

V prosinci 2017 se jako host účastnila vánočního turné s Pavlem Vítkem, se kterým si zazpívala na koncertech na mnoha místech v Čechách i na Moravě. Společně s dalšími finalisty Sanremo Junior 2017 vystoupila na Staroměstském náměstí v rámci akce Frekvence 1 Rádio srdcem pro život dětem, kde si děti zazpívaly vedle dalších umělců, jako např. Kryštof, Mirai&Poetika, Marek Ztracený nebo Anna K. Společně s Nelou si zazpívaly hned několik písní na velkém vánočním koncertě Pod vánoční střechou na Žofíně. Nadále se věnuje divadlu v Praze a v Brně. Vidět ji v nejbližší době můžete také např. v epizodní roli v seriálu Modrý kód, natočila také reklamu na Mall.cz. a vyzkoušela si dabing.

Mezi další zájmy Kristýny patří sport a to především snowboarding, wakeboarding a plavání. Kristýna navštěvuje Základní školu Juventa v Milovicích a v budoucnu by se ráda věnovala studiu toho, co ji nejvíce baví, tedy herectví, zpěv a muzikál.

Kristýna nyní natáčí CD „Moje cesta ke hvězdám“, na které se můžete těšit již brzy.