Partneři projektu

Mezinárodní dětský pěvecký festival pro sólisty ve věku 6–15 let
(pop, rock, jazz, folk, classical)

LOGO Bon Art Pops Orchestra

reklama našeho partnerareklama našeho partnera

Novinky

Hezký svátky!

Datum: 22.12.2020

Vítězky Sanremo Junior CZ/SK 2020 „Speciál“

Datum: 21.2.2020

Vítězkami velkého finále Sanremo Junior CZ / SK 2020 “SPECIÁL” jsou za Českou republiku Karolína Čížková a za Slovensko Mária Valentová.

Ve středu 19.února proběhlo v pražském divadle Hybernia finále dětské pěvecké soutěže Sanremo Junior CZ/SK 2020 “SPECIÁL”. Se slavnými světovými hity během večera vystoupilo za doprovodu Bon Art Pops Orchestra celkem 10 finalistů z České republiky a 3 ze Slovenska.

Jejich vystoupení na letošním čtvrtém ročníku hodnotila porota složená z takových osobností, jako jsou Helena Vondráčková, Miro Žbirka, Lenny, Jaroslav Svěcený, Ondřej Soukup, Lucie Šoralová, Janis Sidovský, Pavel Vítek, Martin Hrdinka, Miloslav Zýka, Michaela Dobrovolná, Štěpán Wolde, René Hnilička předsedkyně poroty a výkonná ředitelka Kühnova dětského sboru Michaela Anna Dobrovolná.

“V porotě jsme byl již po několikáté a musím přiznat, že letos to byl opravdu vyjímečný zážitek. Úroveň všech mladých zpěváků i orchestru prostě famózní. A výběr vítěze? Ten byl opravdu složitý… Ja sám jsem měl při výběru 5 adeptů ze kterých jsem ale musel určit jednoho. Tak doufám, že jsme společným rozhodnutí zvolili správně. Z divadla jsem odjížděl s pocitem opravdu smysluplně prožitého večera. Už dnes se těším na další ročník.” říká k finálovému večeru Jaroslav Svěcený

Podpořit letošní finalisty přijel z Itálie i prezident Sanremo Junior pan Paolo Alberti, radní města Sanremo pan Giuseppe Faraldi, který přivezl soutěžícím i divákům oficiální pozdravy ze Sanrema a ocenil nejen všechny talenty, ale i symfonický orchestr Bon Art Pops Orchestra v čele s dirigentem Martinem Hyblerem. Mezi diváky se objevil například zakladatel skupiny Righeira brothers a autor hitu Vamos a la playa pan Stefano Righi a ředitelka Italského kulturního institutu v Praze paní Alberta Lai.

Vítězkou Sanremo Junior CZ se stala 11ti letá Karolína Čížková ze Šestajovic, která zazpívala píseň “Listen” od Beyoncé. Karolína se věnuje zpěvu od svých 4 let, kdy se stala členkou dětského sboru Claireton Chorale, se kterým účinkovala na mnoha koncertech – např. Vivaldianno, koncert s Rogerem Watersem nebo Karlem Gottem v O2 Aréně. Se sbormistryní Světlanou Tvrzickou se začala věnovat také klavíru, který nyní studovje v ZUŠ. Od 10let se pod vedením Nikol Davídkové věnuje také populárnímu zpěvu. Má ráda pop, rock i klasickou hudbu. Ráda poslouchá Christinu Aguileru, Queen, Billie Elish, Vivaldianno město zrcadel nebo písničky z muzikálu The Greatest Showman.

A jaké jsou její dojmy z večera i celé soutěže?

“Finálový večer se mi moc líbil. Nikdy bych neřekla, že je to takhle skvělá soutěž. Jsem moc ráda, že jsem poznala mnoho nových přátel se kterými jsem mohla vystoupit v tak úžasném divadle. Svému vítězství jsem tak úplně neveřila, ale jsem za něj šťastná. Přála jsem to ale vlastně každému z nás. Moc jsem si celý večer užila a těším se na další společná vystoupení a samozřejmě i do Sanrema.“

Vítězkou Sanremo Junior SK je pak 13ti letá Mária Valentová, která zazpívala písničku „Always remember us this way“ od Lady Gaga.

Majka bydlí v Hrnčiarovicích nad Parnou. Je druhá nejmladší ze 7 sourozenců. Vyrůstala v rodině, kde se hodně zpívalo a hrálo na hudební nástroje. Proto by se dalo říct, že zpívá opravdu od malička. Chodí na ZUŠ M.Sch.Trnavského v Trnavě nejen na zpěv k paní učitelce Andrevské, ale i na kytaru. Věnuje se také herectví a recitaci v dramatickém kroužku při ZUŠ. Před dvěma lety začala Mária zkoušet psát vlastní písničky, kterými se snaží vyjádřit její vnitřní prožívání světa. Zúčastnila se mnoha pěveckých soutěží, vystupuje v rámci školy nebo města na různých akcích. Měla již i několik svých samostatných koncertů. Zpívá i anglicky, francouzsky a italsky. Jejími oblíbenými žánry jsou rock a pop. Ráda poslouchá písničky od skupiny Queen, Michaela Jacksona nebo Xindla X.

„Finálový večer sa mi veľmi páčil, bol to neskutočný zážitok a som vďačná že som toho mohla byť súčasťou. Tomu že som vyhrala som spočiatku ani nemohla uveriť pretože som si to veľmi priala. Už sa nemôžem dočkať keď si zaspievam v Sanreme. Organizátori to urobili perfektne tak dúfam že aj oni si to s nami užili.”

Obě mladé zpěvačky teď čeká příprava na vystoupení na 11. Ročníku mezinárodního finále, které se uskuteční koncem dubna v italském lázeňském městě Sanremo.

Vítězky Sanremo Junior CZ/SK 2020 „Speciál“

Registrace pro další ročník

Datum: 3.4.2019

PRODLUŽUJEME REGISTRACE DO 8. 9. 2019 / do naplnění kapacity 120 registrací.

Registrace pro ročník 2019/2020 jsou spuštěny.

Zde naleznete registrační formulář.

Registrace pro další ročník

Pf 2019

Datum: 1.1.2019

Registrace ukončeny

Datum: 25.9.2018

Registrace prodlouženy!

Datum: 22.8.2018

Křtili jsme nová CD

Datum: 21.6.2018

Audio vzkaz

Datum: 30.5.2018

Poděkování porotě

Datum: 2.3.2018

Finálový večer

Datum: 22.2.2018

Upřesnění k soutěži

Datum: 31.8.2017

Soudtrack Poděbrady

Datum: 22.8.2017

Naši vítězové

Datum: 25.2.2017

Narozeniny

Datum: 27.1.2017

Vyhlašujeme konkurzy

Datum: 1.8.2016

Nové webové stránky

Datum: 15.7.2016