Partneři projektu

Mezinárodní dětský pěvecký festival pro sólisty ve věku 6–15 let
(pop, rock, jazz, folk, classical)

LOGO Bon Art Pops Orchestra

reklama našeho partnerareklama našeho partnera

Ročník 2017

11 letá Nela Duchačová reprezentovala Českou republiku na světovém finále.

V červenci 2016 jsme vyhlásili konkurzy pro Českou republiku i Slovenskou republiku na rok 2017.

Sólisté zde měli šanci v jednotlivých kolech zabojovat o účast v národním finále, které se uskutečnilo za doprovodu Bon Art Pops Orchestra v divadle Hybernia dne 22.2.2017. Bon Art Pops Orchestra, který je složen výhradně z žen, již v minulosti na koncertech doprovázel takové hvězdy jako je Miro Žbirka, Chinaski, David Koller, Marek Ztracený, Michal Hrůza, Janek Ledecký, Dan McCafferty (Nazareth), Jaroslav Svěcený, Michaela Gemrotová, Radim Schwab a mnoho dalších.

Z ČR postoupilo do národního finále 13 sólistů, kteří si prošli intenzivní přípravou k takto náročnému galavečeru a prokázali umění nejen skvělého zpěvu, ale i spolupráci s orchestrem, dirigentem a umění vystupovat na velkém pódiu. Nemalý důraz byl kladen i na vystupování a komunikaci mimo pódium.

Z národního finále byla odbornou porotou vybrána za ČR Nela Duchačová a za SR Adriana Habrdová.

11 letá Nela Duchačová reprezentovala Českou republiku na světovém finále s písní “Let it go“ z filmu Frozen a Adriana Habrdová Slovenskou republiku s písní “An Angel“ z repertoáru The Kelly Family, obě finalistky vystoupily za doprovodu Sanremo Orchestra.

Během týdne od 1.5 –7.5. 2017 obě soutěžící prošly několika zkouškami s orchestrem a ve středu 3.5.2017 pak v divadle Ariston vystoupily na oficiálním světovém finále. Ve zbytku týdne se Nela i Adriana podílely na prezentaci České a Slovenské republiky v rámci Světového školního festivalu kreativity GEF. Mezinárodního finále 2017 se účastnilo 18 zemí a 24 sólistů.

Nela se ve své kategorii umístila na 2.místě, což je obrovský úspěch. Na prvním místě v této kategorii se umístila Lizi Tsereteli z Gruzie, která se stala i absolutní vítězkou soutěže. První místa v ostatních kategoriích získala Malta a Indonésie.

Mezi ostatními zeměmi, které se Sanremo Junior letos zúčastnily byla např. Francie, Řecko, Itálie, Maďarsko, Filipíny, Indonésie, Malta, Seychely, Bulharsko, Kazachstan a další.