Partneři projektu

Mezinárodní dětský pěvecký festival pro sólisty ve věku 6–15 let
(pop, rock, jazz, folk, classical)

LOGO Bon Art Pops Orchestra

reklama našeho partnerareklama našeho partnera

O soutěži

Mezinárodní dětský pěvecký festival za doprovodu živého orchestru pro sólisty ve věku 6–15 let (pop, rock, jazz, folk, classical).

Vizuál Sanremo Junior 2017

Jedna z nejprestižnějších mezinárodních dětských soutěží pro zpěváky a zpěvačky ve věku 6–15 let, kteří vystoupí s vybranou písní za doprovodu živého 39 členného orchestru a utkají se zpěváky z dalších zemí.

Pořadatelem Sanremo Junior je společnost Kismet, která je již dobře známá po celém světě prostřednictvím GEF – the World Creativity Festival in Schools. Kismet v roce 2018 organizovala devátý ročník této mezinárodní pěvecké soutěže pro sólisty, která dává důraz na šíření hudby a zpěvu mezi mladými jednotlivci a snaží se jim dát možnost okusit hudbu s odborníky v mezinárodním a multietnickém prostředí. Už to, že zpěváci vystoupí s živým orchestrem, je na světě téměř unikát. Grand finále se každoročně koná ve světoznámém divadle Ariston v italském městě Sanremo. Letos se Grand finále konalo v termínu 16. 4. – 21. 4. 2018. Více na www.sanremojunior.it.

V roce 2016 se poprvé zúčastnila i Česká republika a reprezentovala ji velmi talentovaná 11letá Kristýna Petráková, která získala speciální ocenění komise za svůj výkon.

V roce 2017 reprezentovala ČR Nela Duchačová (11 let), která se ve své kategorii umístila na 2. místě.

Za SR reprezentovala Adriana Habrdová (13 let).

V roce 2018 reprezentovala ČR Sofie Fiurášková (14 let), která získala speciální ocenění komise za svůj výkon.

Za SR reprezentovala Margaréta Ondrejková (14 let), která se ve své kategorii umístila na 1. místě.

Kam dále?

Sanremo Junior Czech republic 2018/2019